OLIMP Vita-Min multiple SPORT 30+30cps

Kód: 2886
Neohodnoceno
Značka: OLIMP
259 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Takováto kombinace umožňuje pokrytí požadavků základních živin pro tělo při intenzivní fyzické námaze.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Takováto kombinace umožňuje pokrytí požadavků základních živin pro tělo při intenzivní fyzické námaze. Pro tělo sportovce, je jídlo především zdrojem stavebního materiálu (bílkoviny) a energie (cukry a tuky). Nicméně, kromě těchto tří základních živin, najdeme v potravinách celou řadu dalších látek - stopových prvků, vitamínů, minerálů a látek podobných vitamínům - které jsou nezbytné v malém množství pro normální fungování všech životně důležitých procesů, zejména těch, spojených s adaptací na fyzickou námahu a rozvoj sportovní výkonnosti.
Chelatace minerálů je velmi důležitý proces vazby kovových prvků slabých organických kyselin, např. aminokyseliny, které umožní úspěšnou absorpci prvků z gastrointestinálního traktu a jejich distribuce životně důležité procesů, ve kterých se účastní. Minerály z jednoduchých anorganických látek jsou v podstatě nevstřebatelné, a jsou absorbovány pouze do té míry, že jsou schopny tvořit cheláty s prvky současně spotřebovaných potravin. 
S ohledem na výše uvedené, Chela-Min Sport ® formule z Vita-Min Multi Sport ™ obsahuje minerály ve formě chelátů aminokyselin vyráběné lídrem na trhu s farmaceutickými surovinami - americké společnosti - Albion ®.
- Vitamíny a minerály mají usnadnit rozvoj funkční schopnosti
- Citrusové bioflavonoidy eliminovat volné radikály a posílit antioxidační účinek vitaminu C
- Polyfenoly ze zeleného čaje (vč. EGCG), jsou přírodní antioxidanty a mají příznivý dopad jako pomoc při hubnutí
- Cynarines z artyčoku podporuje normální fungování jater, což umožňuje vhodné využití strukturálních fondů a dodávání energie z živin
- Polyfenoly a fytosteroly z dýňových semen a extraktu kopřivy podporují fungování hormonálního systému spojeného s mechanismy adaptace na fyzické námahu
- Alfa-lipoová kyselina (ALA), podporuje funkce jater, usnadňuje pronikání energie do svalové tkáně a jejich metabolismem získává užitečnou energii
- Piperine (Bioperine ®) extrakt z černého pepře usnadňuje gastrointestinální absorpci všech živin, včetně účinných složek přípravku.
 
Nutriční informace:

Vita - plex SPORT ® multivitamínový komplex
Vitamíny - 1 kapsle mg (mcg) % DDD
Vitamín A 1000 mcg 125%
Vitamín D 10 mcg 200 %
Vitamín E 24 mg 200 %
Vitamín C (PureWay-C ®) 290 mg 362%
Vitamín B1 19,4 mg 1763 %
Vitamín B2 19,6 mg 1400 %
Niacin 31 mg 194 %
Vitamín B6 18,8 mg 1343 %
Folacin 400 mcg 200 %
Vitamín B12 23 mcg 800 %
Biotin 100 mcg 200 %
Kyselina pantotenová 12 mg 200 %
Citrusové bioflavonoidy 40% 100 mg
Extrakt z artyčoku 5 % cynarines 80 mg
Extrakt z dýně 5:1 60 mg
Extrakt z kopřivy 60 mg
Extrakt ze zeleného čaje (55% EGCG) 60 mg
kyselina alfa-lipoová 10 mg
Extrakt z černého pepře Bioperine ® (95%) 1 mg

Složení:
Vitamíny: (mikrokapslová kyselina L-askorbová (PureWay-C ®) - vit. C, dl-alfa-tokoferyl acetát - vit. E, nikotinamid - niacin, D-biotin, retinyl acetát – vit. A, D-pantotenát vápenatý - kyselina pantotenová, pyridoxin hydrochlorid - vit. B6, cholekalciferol - vit. D, kyselina pteroylmonoglutamová - kyselina listová, thiamin mononitrát - vit. B1, riboflavin - vit. B2, kyanokobalamin - vit. B12), citrusové bioflavonoidy, extrakt z artyčoku, extrakt z dýňových semen, extrakt z kopřiv, extrakt ze zeleného čaje, kyselina alfa-lipoová , extrakt z černého pepře, plnidlo - mikrokrystalická celulóza, protispékavá směs - stearan hořečnatý, želatinová tobolka (želatina, barviva: E110, E171).

Chela-MIN Sport ® chelátový minerálový komplex
Minerály - 1 kapsle mg (mcg) % DDD
Hořčík 190 mg 51 %
80% Albion ® chelát aminokyseliny, 20% oxid hořečnatý
Vápník 100 mg 12,5 %
58% Albion ® chelát aminokyseliny (Albical), 42% uhličitan vápenatý
Draslík 75 mg 3,75%
99,9% chloridu draselného, 0,1% jodid draselný
Zinek 15mg 150%
Albion ® chelát aminokyseliny (Chelazome ®)
Železo 3mg 21%
Albion ® chelát aminokyseliny (Ferrochel ®)
Mangan 3mg 150%
Albion ® aminokyselin, chelát
Měď 0,5 mg 50%
Albion ® chelát aminokyseliny (Chelazome ®)
Jód 150 mcg 100%
Chrom 150 mcg 375%
Selen 75 mcg 136%

Složení: 
Hořčík bisglycinate (hořčík chelát s aminokyselinou), vápník-malát, oxid hořečnatý, chlorid draselný, uhličitan vápenatý, zinek bisglycinate (zinek chelát s aminokyselinou), mangan bisglycinate (mangan chelát s aminokyselinou), železo bisglycinate (železo chelát s aminokyselinou), seleničitan sodný, chrom (III) chlorid, měď bisglycinate (měď chelát s aminokyselinou), jodid draselný, plnidlo - mikrokrystalická celulóza, anti-spékání - stearan hořečnatý, želatinová tobolka (želatina, barviva: E132, E17).
Dávkování
1 kapsle VITA-Plex SPORT ® a 1 kapsle Chela-MIN SPORT sport jednou denně po hlavním jídle, zapít velkým množstvím vody. Výrobek se doporučuje pro dospělé.Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Potravinové doplňky by neměly být používány jako náhrada pestré a vyvážené stravy.Není vhodný pro těhotné, kojící ženy a děti. Nepoužívejte jiné vitamínové přípravky ve stejnou dobu, po kterou je používání tohoto výrobku! 
Upozornění:
Určeno pro zvláštní výživu - vhodné při zvýšené tělesné zátěži, zejména pro sportovce. Není určeno pro děti!Uschovejte na chladném místě, mimo dosah dětí. Nevystavujte přímému slunci. 
Albion Gold Medalion ™ je ochranná známka společnosti Albion Laboratories, Inc
Pure WayC ® je registrovaná ochranná známka společnosti Inovace Laboratories, Inc a je zde použit na základě licence. USA a mezinárodní patenty.